دیجیتال برندینگ

دیجیتال برندینگ
  • دیجیتال برندینگ
    برند، مجموعه ویژگی های نامحسوس یک محصول. برند، تمام ادراکات در یک فرد در مورد محصول یا خدمات. برند، ادراکات شخصی یا فردی در مورد یک محصول یا سرویس و یا یک تجربه

آشنایی با دیدگاه‌های دیجیتال برندینگ

دکتر یاسر نثاری

 

مدرس آموزش 

جناب آقای دکتر یاسر نثاری (مدیربرند شركت خريد اينترنتی مرواريد پنبه ريز)

 

 

سرفصل های نوشتار

  • دیدگاه های دیجیتال برندینگ
  • دیجیتال برندینگ
  • مزایای دیجیتال برندینگ
  • تفاوت دیجیتال برندینگ و دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال برندینگ

حرف اول در این آموزش

برند، مجموعه ویژگی های نامحسوس یک محصول. برند، تمام ادراکات در یک فرد در مورد محصول یا خدمات. برند، ادراکات شخصی یا فردی در مورد یک محصول یا سرویس و یا یک تجربه

دیدگاه های دیجیتال برندینگ

دیدگاه اول معروف به Economic approach (رویکرد اقتصادی): رویکردی است که با محصولات بر اساس نگاه اقتصادی برخورد میشد. یعنی در بازار یک عرضه و تقاضا وجود دارد، یک محصول تولید، عرضه و سپس قیمت گذاری می شود و به فروش می رسد این رویکرد انسان را یک موجود منطقی در نظر می گرفت.

رویکرد دوم معروف به Identity approach (رویکرد هویت محور): بازاریابان ومحققان متوجه شدند که انسان ها برای برخی نام های تجاری، ویژگی هایی قائل هستند. (ویژگی های انسانی) از این نقطه به بعد نگاه به برند و نام های تجاری تغییر پیداکرد.

موضوع دیجیتال برندینگ

دیجیتال برندینگ

شما بتوانید ارزش ها و جایگاهی که برندتان دارد را از طریق کانال های دیجیتال به کانال های بازاریابی انتقال دهید و در نهایت آن را به دست مردم برسانید. به عبارتی دیگر یعنی برند سازی از طریق دنیای دیجیتال. دیجیتال برندینگ باعث ایجاد برندهای یک شبه شده است. برندهای یک شبه باعث شده کمپانی ها بر اساس فیدبک مستقیمی که از کاربر در کانال های دیجیتال می گیرند بتوانند سریعاً محصول یا سرویسی که ارائه می دهند را بهبود بخشند. ما با استفاده از همین کانال های دیجیتال ارتباط مستقیم با کاربر داریم مثلا وقتی یک کاربر انتقادی راجع به محصول داشته باشد می تواند سریعاً آن را به اشتراک بگذارد. این موضوع با استفاده از ابزار Social hearing متوجه مشکل می شویم و سعی در برطرف کردن مشکل داریم. ارزشی که در محیط های دیجیتال ایجاد شده به همکاری وجود خود مشتری بسیار کمک کرده است و تاثیر گذاری شبکه های اجتماعی را افزایش داده در حالی که در گذشته به زمان و هزینه زیادی احتیاج داشت.

 


خرید دوره دیجیتال برندینگ حرفه پلاس
مزایای دیجیتال برندینگ

1. چند کاناله بودن: چند کانال ارتباطی داریم و می توانیم از آن ها استفاده کنیم. از این کانال های ارتباطی در تلگرام یا در سایر شبکه های اجتماعی به تعداد زیادی وجود دارد.

2. خاصیت وایرالیتی: به راحتی می توان موردی را وایرال کرد. با رعایت یک سری اصول و با استفاده از guide line های برند می توان یک شبه سر زبان خیلی ها افتاد.

3. تمایز نسبت به رقبا: هویت خود را در کانال های ارتباطی انتقال می دهیم و افراد ما را با همان هویت شناسایی می کنند و این ما را از بقیه متمایز می کند.

4. ارتباط بهتر و دو سویه با مشتری: محصولی که به مشتری اراِئه می دهیم که بازخورد بهتری در بازار داشته باشد.

موضوع درست دیجیتال برندینگ

 

تفاوت دیجیتال برندینگ و دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یعنی سعی کردن در فروش یا ارائه یک خدمت یا محصول با استفاده از کانال های دیجیتال.زمانی که ما بخواهیم محصول خود را ارائه دهیم از فضای دیجیتال و کانال های ارتباطی دیجیتالی کمک می گیریم و این کار را انجام می دهیم. دیجیتال برندینگ فضای ناظر بر این قضیه است. در دیجیتال برندینگ محصولی نمی فروشیم بلکه ارزش هایی که کمپانی یا برندمان دارد در کانال های ارتباطی تسری می دهیم. (با استفاده از داستان سرایی یک داستان را با استفاده از داستان سرایی در یک ویدیو یا تکست تعریف می کنیم و ارزش سازمان یا برند را اینگونه انتقال می دهیم و کاربر را جذب می کنیم) در دیجیتال برندینگ هویت می فروشیم ولی در دیجیتال مارکتینگ محصول می فروشیم. 

در دیجیتال مارکتینگ برای فروش محصول از ابزارهای مختلفی استفاده می کنیم در حالی که در دیجیتال برندینگ از همین ابزارها استفاده می کنیم تا ارزش های برند را ارائه دهیم. بحثی که در دیجیتال برندینگ برای جای گرفتن در ذهن مخاطب اهمیت دارد، استفاده کردن از بازاریابی محتواست.با استفاده از بازاریابی محتوا می توان داستان های برند را شرح داد این که کی هستیم، چکارمی کنیم و چه ارزش هایی ایجاد می کنیم.

 


خرید دوره مدیر دیجیتال مارکتینگ حرفه پلاس 


 

حرف آخر در این آموزش

ارزش های اصلی سازمان یا برندتان را از طریق کانال های دیجیتال انتقال دهید، این کار باعث می شود تا کاربران تمایز ذهنی ناخوداگاهی برای شما قایل شوند. باید تمرکز زیادی در تولید محتوا داشته باشیم. محتوایی که به کاربر ما ربط دارد و در آخر این مسايل را در کانال های دیجیتالی تسری دهیم.

موضوعات مرتبط


رایگان
جهت ثبت نظر و رأی باید وارد حساب کاربری خود شوید . ورود به حساب کاربری

مطالب مرتبط