بهینه سازی نرخ های تبدیل سایت (CRO)

بهینه سازی نرخ های تبدیل سایت (CRO)
  • بهینه سازی نرخ های تبدیل سایت CRO

رایگان

سرفصل نوشتار

 

 

حرف اول در این آموزش

نرخ تبدیل یعنی زمانی که کاربری از وب‌سایت ما بازدید می‌کند، همان اقدامی را انجام دهد که ما از او می‌خواهیم و این هدف‌گذاری می‌تواند برای هر سایتی متفاوت باشد.

بهینه سازی نرخ های تبدیل سایت CRO

راه های افزایش فروش و مشتریان یک سایت

1. ترافیک سایت را بهینه سازی کنیم (traffic optimization): که مربوط به بازاریابی داده محور می باشد.

2. خود محصول را بهینه سازی کنیم.

روش های افزایش نرخ تبدیل سایت 

فرد باید بتواند User Experience را خوب درک کند وتست های طراحی شده توسط UX را انجام دهد و اصول طراحی صفحات را از دیدگاه CRO بلد باشد. چیزی که باعث تفاوت میان UX و CRO می شود این است که ما در بهینه سازی نرخ تبدیل سایت از محاسبات عددی زیاد استفاده می کنیم. نرخ تبدیل هر مرحله به مرحله بعد یا نرخ تبدیل تعداد Visit های یک صفحه و یا مثلا تعداد کلیک روی دکمه ادامه را باید اندازه گیری کنیم و ببینیم مخاطب ها در کجا کاری که ما می خواهیم بکنند را انجام نمی دهند. حال "چه اتفاقی می افتد" را اینگونه بیان کرده و آن ها را اصلاح می کنیم، مثلاً تعداد Visitها چهارده هزار مرتبه است اما پنج هزار مرتبه روی کلید ادامه کلیک شده است پس مشکل را پیدا کرده و آن را اصلاح می کنیم. این قسمت UX حساب می شود و آنجایی که محاسبات را تقسیم می کنیم محسابات عددی آغاز می شود.

موضوع بهینه سازی نرخ های تبدیل سایت CRO

افت نرخ تبدیل سایت

استفاده از فرایندLog In(Log In اجباری) است. برای حل این مشکل باید یک Log In مهمان طراحی کنیم یا نمونه دیگر استفاده از OTP می باشد.(فرایندی که شماره موبایل را می گیرد و یک کد 4 رقمی ارسال می کند)

فوایدOTP

1. تایید و درستی شماره موبایل

2. واقعی بودن مخاطب

3. استفاده آسان 
اگر طراحی landing page ها(صفحاتی که برای کمپین به عنوان صفحه بردی در نظر گرفته می شود) CRO شده باشند باعث کاهش هزینه هر تبدیل به آن کمپین می شود.

نرخ توجه

هرچقدر تعداد لینک های خروجی در یک صفحه بیشتر باشد، مخاطب ها به صورت بدیهی روی آن لینک ها کلیک می کنند و خارج می شوند.
حال ما باید کاری کنیم تا لینک های خروجی به جای دسترسی به کل سایت، به سمت یک یا دو لینک بیایند پس باید تعداد لینک های خروجی را کاهش داده و آن ها را روی هدفی که می خواهیم متمرکز کنیم. یکی از زیرشاخه های بحث CRO به نام form optimization شناخته می شود. در این رویکرد یک فرم را جلوی مخاطبان قرار می دهیم که نام، نام خانوادگی، شماره موبایل و کد ملی را از مخاطب می خواهد. از طریق هر ابزاری مانندgoogle tag manager و پاس دادن یک سری event در پنل google analytics که یک ابزار تقریبا تخصصی است. یک سری event را از کلیک روی جاهای خالی پاس میدهید به google analytic . مثلا طی یک روز 300 نفر روی فیلد نام، 200 نفر روی فیلد نام خانوادگی، 100 نفر روی شماره موبایل، 10 نفر روی فیلد کد ملی کلیک کرده و در نهایت 7 نفر روی گزینه submit رفته اند . حال باید علت را بیابید مثلا اگر کدملی نیاز نیست حذف شود و یا اینکه بعد از مرحله خرید کد ملی را دریافت کنید.

محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب هیچ ترسی، هیچ عدم قطعیت و هیچ شک و تردیدی نداشته باشد.می توان تست های کاربردپذیری از مخاطبان گرفت به این صورت که فردی که با این فضا آشنایی ندارد پای LANDING PAGE ها قرار داده و از وی درخواست می کنیم چیزهایی که می بیند و فکر می کند را بلند بگوید. قبل ازینکه برای مخاطب سوالی ایجاد شود ما باید توضیحات لازم را به او بدهیم (FUD).

موضوع درست بهینه سازی نرخ های تبدیل سایت CRO

FAQ

Frequently Ask Question یک رویه می باشد که ما باید این ها را پیدا کنیم و در محتوای صفحات انعکاس دهیم. FAQ ها را می توان از صحبت های call center ها پیدا کرد چون call center ها خط مقدم ارتباطی سازمان با مشتریان هستند و باگ های سایت را می دانند.

حرف آخر در این آموزش

داشتن دید کمی و کیفی در فرآیند CRO واجب است. افراد با دید خلاق به دنبال روش‌های جدیدی برای حل مسئله می‌گردند اما افراد داده محور فقط به ورود و خروج توجه دارند. پس برای داشتن یک تیم قوی لازم است تا هر دو این افراد را کنار هم داشته باشید.

موضوعات مرتبط


جهت ثبت نظر و رأی باید وارد حساب کاربری خود شوید . ورود به حساب کاربری